Çayyolu Bilgisayar Servisi

Çayyolu Bilgisayar Servisi

Çayyolu Bilgisayar Servisi olarak siz müşterilerimizin hangi marka olursa olsun bilgisayarlarınızı garantili bir şekilde tamirini yapmaktayız. Çayyolu bölgesinde lider olarak servis hizmeti verdiğimiz firmamız çayyolu bilgisayar servisi  hizmeti ile bilgisayarlarınızın sorunlarının giderilerek tekrardan kullanılmasına olanak sağlamaktadır. Genelde firmamıza gelen bir çok arızalardan bazıları aşağıda belirtilmiştir.

Ekran Kırılması, en çok karşılaştığımız problemlerden bir tanesidir. Düşme  yada fiziksel olarak darbe alan bilgisayarlarda ekran kırılır.Kırılan ekran yerine yeni ekran montajı yapılarak sorun giderilir.

Bilgisayarım Yavaş Çalışıyor şikayeti şirketimize çok fazla gelen diğer sorunlardan birtanesidir.Bunun sebebi de genelde harddisk , ram , işlemci'den kaynaklı olmaktadır.İşletim sistemleri(Windows) günümüz teknolojisine uyum sağlamak için ihtiyaç duyulan grafik ve işlemci hızını üst seviyede tutarak daha hızlı açılan görsel olarak insanları daha çok tatmin eden programcıklar üzerine tasarlanıyor.Bilgisayarınız 5 yılın üzerinde ise genelde yeni sürümlerde ihtiyacı karşılayamadığından dolayı yavaşlamaya,kasmaya,donmalara sebep olabilir.Bu durumlarda öncelikle nvme teknolojisi kullanılan ssdler eğer m2 porta sahip değilseniz sata ssd'ler hız konusunda insanların yardımına koşmaktadır.Yeni bir bilgisayar alma gereksinimi ortadan kaldırmıştır.Ram, işlemci hızı ve çekirdeği 4 yada üzeri ise günümüz teknolojisinde herhangi bir değişikliğe gerek kalmamaktadır.

Bilgisayarım Çalışmıyor şikayeti genelde bilgisayarın çalıştığına dair herhangi bir işaret vermemesinden kaynaklanır.Genelde güç kaynağı,anakart en sık karşılaşılan problemlerin kaynağıdır.Laptoplarda da aynı şekilde çalışmıyor ise anakart arızası yada besleme ünitesinden sorun kaynaklanmaktadır.

Klavye tuşları düzgün basmıyor ve çıktı vermiyor ise genelde sıvı temas yada klavyenin padlerinin arızalanmasından kaynaklı olmaktadır.Orjinal klavye temin edilebilir ise değişimden sonra notebook'u ilk aldığınız gibi çalışmaktadır.Muadil klavyeler de orjinallere göre kalitesiz de olsa iş görecek pozisyondadır.

Ekrana Görüntü Gelmiyor problemi genelde chipset,işlemci ve ekran kartı kaynaklı olmaktadır.Piyasada bulunabildiği takdirde arızalı ürünün yenisi ile değişimi yapılabilmektedir.Genelde sadece ekranda görüntü gelmemesi değil görüntü de çizgiler oluşmasında bu hatanın bazı göstergelerindendir.

Bilgisayarım Şarj Etmiyor veya batarya dolmuyor problemi 3 ihtimalle kolaydan zora giderek denenir.İlk etapta adaptör ölçümü yapılır ve arızalı ise değişimi yapılır.Problem devam ettiği takdirde batarya ölçümü yapılır ve değişim sağlanır.Hala problem devam ediyor ise şarj entegresi yada chipset arızalanmış olabilir.Yenisi takılarak sorun giderilir.

Bilgisayarımda Virüs Var şikayeti genelde internetten kapılan bir virüs yada usb flash bellek içindeki virüsün bilgisayarınıza sızmasından kaynaklanabilmektedir.Gerekli antivirüs programları kurulur ve virüsün dosyalarınıza zarar vermeden temizlenmesi sağlanır.

Bilgisayarıma Sıvı Temas Oldu herkesin başına gelebilecek normal bir durumdur.Bu durumda genelde bilgisayar çalışıyor ise bilgisayar'ı kapatıp mümkünse eğer notebook'un bataryasının çıkarılması gerekmektedir.Pirince yatırmak yada ürünü ters çevirip kurumasını beklemek gibi hareketler cihaza bir faydası olmadığı gibi aksine zarar bile verebilmektedir.Bu problemi yaşar yaşamaz teknik servisimize cihazı teslim ederseniz en az sıkıntı ve masraf ile karşılaşırsınız.Cihazı tekrardan açmak elektronik ile sıvının etkileşime girmesini sağlar.Çok ciddi bir şekilde  anakarttaki komponentlere zarar vermiş olursunuz.O yüzden kesinlikle sıvı alan cihazları tekrardan çalıştırmayınız.

Çayyolu Bilgisayar Servisi'nin çalışma prensibi arıza bulunduktan sonra müşteri aranır ve  fiyat bilgisi verilir. Onay verildiği takdirde hazır hale getirilip teslim edilir. 

Bilgisayar Servisi Hizmeti Verdiğimiz Markalar

Çayyolu Asus Bilgisayar Servisi

Çayyolu Hp Bilgisayar Servisi

Çayyolu Lenovo Bilgisayar Servisi

Çayyolu Acer Bilgisayar Servisi

Çayyolu Sony Bilgisayar Servisi

Çayyolu Samsung Bilgisayar Servisi

Çayyolu Dell Notebook Bilgisayar Servisi

Çayyolu Fujitsu Notebook Bilgisayar Servisi

Çayyolu Huawei Notebook Bilgisayar Servisi

Çayyolu Casper Excalibur Bilgisayar Servisi

Çayyolu Monster Notebook Bilgisayar Servisi

Çayyolu Toshiba Notebook Bilgisayar Servisi

Çayyolu Msi Notebook Bilgisayar ServisiEtiketler:
Çayyolu Bilgisayar Servisi,Evlere Teknik Servis,Firma Teknik Destek,Asus, HP, Lenovo, Acer, Sony, Samsung, Macbook,Dell, Fujitsu, Huawei, Excalibur, Casper, Monster, Toshiba
Copyright - 2021  |  Çayyolu Yazıcı Tamiri
Telefonla Aramak
İçin Tıklayın