Ümitköy Bilgisayar Tamiri

Ümitköy Bilgisayar Tamiri

Ümitköy Bilgisayar Tamiri, Ümitköy bölgesinde bilgisayarlarınızın her türlü tamir işlemleri yapılmaktadır. İşyerlerine servis hizmetimiz vardır. Ümitköy Bilgisayar Tamiri firması olarak genelde yazıcı tamirinde en çok karşılaşılan problemler sıvı temas, ekrana görüntü gelmemesi arızası ve anakart arızası olarak görülmektedir.

Ümitköy Bilgisayar Tamiri Fiyatları

Ümitköy'de hizmet veren firmamız piyasa koşullarını da göz önüne alarak sizlerinde bütçesini düşünerek Bilgisayar Tamiri fiyatları konusunda sizlere fiyatları aşırı şekilde abartmadan çok uygun fiyat garantisi vermektedir. 

Bilgisayarlarda Meydana Gelebilecek Arızalar

Sıvı Temas: Bilgisayar'a dışarıdan dökülen su,süt v.b. içerikli içeçecekler dökülmesi sonrası anakartta korozyon meydana gelir.Lehimler su ile temas edildiğinde kısa devre olur ve cihazın çalışmasını engeller.Yada sıvı işlemci veya ekran kartını kısa devre ederek bozabilir.Bu durumlarda özel solüsyon kullanılarak ilk etapta bilgisayarınız temizlenir.Sonrasında anakart üzerindeki 12v, 5v,3v, ünitelerindeki voltajlar kontrol edilir.Ölçümler sonrası arızalı parça bulunur ve yenisi ile değiştirilir.Bir gün test edilir performans testine ve diğer donanımların çalışıp çalışmadığı kontrol edilir.Herhangi bir sorun görünmüyor ise cihaz müşteriye teslim edilir.

Anakart Arızası: Bilgisayar'da fazla voltaj gelmesi yada usb'ye takılan bir parçanın kısa devre etmesi veya üzerindeki komponentlerin zamanla değer kaybederek arızalanmasından kaynaklanmaktadır.Anakart fiyatları çok yüksek olduğundan ve piyasada temininin zor olması sebebiyle ilk etapta tamir edilmesi denenir.Arızalı parçalar bulunur chipsete yada işlemciye herhangi bir zarar verip vermediği ölçülür.Genelde en çok arızalanan parça kuzey köprü yada güney köprüdür.Chipsetler piyasada bulunduğu takdirde yenisi ile değişir.Arıza mosfetlerden kaynaklı ise mosfetler yenisi ile değişir.Anakart arızalarında firmamız 6 ay garanti vermektedir.

Ekrana Görüntü Gelmiyor: Bilgisayarınızın her sene termal macunlarının değişimi ve bakımları (fan temizliği,yıpranan termal pedlerin değişimi) yapılması gerekmektedir.Yılların verdiği tecrübe ile diyebilirim ki genelde ekrana görüntü gelmemesinin ana sebebi bilgisayarların ihmalkarlığa bırakılmasından kaynaklanmaktadır.Zamanında bakımlarını yaptığımız cihazların hemen hemen hiçbirinde bu arızaya rastlanmamaktadır.Bilgisayar işlemcileri 45 dereceden başlayarak daha yüksek grafik kullanımında 90 dereceleri görmektedir.Termal macun devreye girerek işlemci ile soğutucu arasındaki boşluğu kapatarak ısıyı iletir.Bunun sayesinde fan devreye girerek soğutma işlemi gerçekleşir.Gerekli soğutma gerçekleştiginde chipsetimiz (ekran kartı ve işlemci) zarar görmemiş olur.Termal macunun kaliteli olması ve fanların pervanelerinin rpm değerleri normal olması gerekir.Herhangi bir sorun görülmediği takdirde cihazın bakımları yapılarak teslim edilir. Eğer işlemci yada ekran kartında arıza görülür ise yenisi takılarak problemin tamamen çözülmesi sağlanır.

Bilgisayar Servisi Hizmeti Verdiğimiz Markalar

Ümitköy Asus Bilgisayar Servisi

Ümitköy Hp Bilgisayar Servisi

Ümitköy Lenovo Bilgisayar Servisi

Ümitköy Acer Bilgisayar Servisi

Ümitköy Sony Bilgisayar Servisi

Ümitköy Samsung Bilgisayar Servisi

Ümitköy Dell Notebook Bilgisayar Servisi

Ümitköy Fujitsu Notebook Bilgisayar Servisi

Ümitköy Huawei Notebook Bilgisayar Servisi

Ümitköy Casper Excalibur Bilgisayar Servisi

Ümitköy Monster Notebook Bilgisayar Servisi

Ümitköy Toshiba Notebook Bilgisayar Servisi

Ümitköy Msi Notebook Bilgisayar ServisiEtiketler:
Ümitköy Bilgisayar Tamiri Bakım ve Onarımı, Asus, HP, Lenovo, Acer, Sony, Samsung, Macbook,Dell, Fujitsu, Huawei, Excalibur, Casper, Monster, Toshiba Markaların Teknik Servis Merkezi
Copyright - 2021  |  Çayyolu Yazıcı Tamiri
Telefonla Aramak
İçin Tıklayın